wczytywanie

Blog

Podstawowe rodzaje podnośników koszowych

Maj 24, 2022

Wszędzie, gdzie wymagana jest praca na wysokościach lub uniesienie robotnika, podanie materiałów i urządzeń, przydają się podnośniki koszowe. Znajdują one zastosowanie w pracach budowlanych, ogrodowych, remontowych i przy sprzątaniu miejskiej przestrzeni. Zakres planowanych czynności może wymagać różnego rodzaju sprzętu. Jakie są podstawowe rodzaje podnośników koszowych?

Więcej

Skąd się bierze reklama na billboardzie?

Kwiecień 4, 2022

Reklama jest częścią naszego życia. Słyszymy ją w radiu, widzimy w telewizji, Internecie, ale również jadąc do pracy, na zakupy, czy spacerując. Ten ostatni rodzaj reklamy nazywamy outdoorową. Jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych form reklamy.

Więcej

Różnice między żurawiem samojezdnym a HDS

Luty 1, 2022

Obecnie wykonując różnego rodzaju pracę, skorzystać możemy z mocno urozmaiconego sprzętu, często bardzo specjalistycznego. Biorąc to pod uwagę, powinniśmy dobrze poznać możliwości danego urządzenia, aby odpowiednio dobrać go do naszej sytuacji i potrzeb związanych z tym, co musimy wykonać. Właśnie dlatego dzisiaj chcemy skupić się na tym, jakie różnice występują między żurawiem samojezdnym a HDS. Sprawdźmy zatem kiedy warto sięgnąć po jeden z takich sprzętów!

Więcej

Zastosowanie podnośników koszowych w sezonie zimowym

Listopad 7, 2021

Praca na wysokości związana jest ze znacznym ryzykiem. Wykorzystanie podnośnika koszowego sprowadza to ryzyko do minimum. Dlatego wynajem podnośników to popularna usługa. Sprawnie działający sprzęt i doświadczony operator pozwalają na bezpieczne wykonanie pracy, nawet przez osoby, które na co dzień nie podejmują się takich zadań. Do jakich prac można zastosować podnośniki?

Więcej

Na czym polega alpinistyczna wycinka drzew?

Wrzesień 22, 2021

Wycinka drzew metodą alpinistyczną polega na zastosowaniu technik alpinistycznych przy pracach w zakresie przycinania i wycinania drzew. W poniższym wpisie wyjaśniamy, czym technika ta różni się od tradycyjnej wycinki i kiedy szczególnie uzasadnione jest jej zastosowanie.

Więcej

Wykorzystanie podnośników koszowych w działaniach ratowniczych

Lipiec 1, 2021

Podnośniki koszowe to urządzenia dźwignicowe, które zbudowane są z ramienia hydraulicznego oraz specjalnego kosza lub platformy, umożliwiającego transport ludzi i materiałów. Budowa ramienia: masztowa, teleskopowa, przegubowa lub przegubowo-teleskopowa lub w formie nożyc umożliwia dobranie odpowiedniego urządzenia do specyficznych warunków występujących w miejscu działania.

Więcej
do_gory