wczytywanie

Blog

Zastosowanie podnośników koszowych w sezonie zimowym

Listopad 7, 2021

Praca na wysokości związana jest ze znacznym ryzykiem. Wykorzystanie podnośnika koszowego sprowadza to ryzyko do minimum. Dlatego wynajem podnośników to popularna usługa. Sprawnie działający sprzęt i doświadczony operator pozwalają na bezpieczne wykonanie pracy, nawet przez osoby, które na co dzień nie podejmują się takich zadań. Do jakich prac można zastosować podnośniki?

Więcej

Na czym polega alpinistyczna wycinka drzew?

Wrzesień 22, 2021

Wycinka drzew metodą alpinistyczną polega na zastosowaniu technik alpinistycznych przy pracach w zakresie przycinania i wycinania drzew. W poniższym wpisie wyjaśniamy, czym technika ta różni się od tradycyjnej wycinki i kiedy szczególnie uzasadnione jest jej zastosowanie.

Więcej

Wykorzystanie podnośników koszowych w działaniach ratowniczych

Lipiec 1, 2021

Podnośniki koszowe to urządzenia dźwignicowe, które zbudowane są z ramienia hydraulicznego oraz specjalnego kosza lub platformy, umożliwiającego transport ludzi i materiałów. Budowa ramienia: masztowa, teleskopowa, przegubowa lub przegubowo-teleskopowa lub w formie nożyc umożliwia dobranie odpowiedniego urządzenia do specyficznych warunków występujących w miejscu działania.

Więcej

Zastosowania dźwigów na placach budów

Maj 7, 2021

Plac budowy to miejsce, które ciężko sobie wyobrazić bez dźwigów. Maszyny te potrzebne są prawie na każdym kroku prac budowlanych od wznoszenia samych konstrukcji budynków po wykończenia dachów. Przyspieszają pracę i podwyższają poziom bezpieczeństwa. Przy niektórych zadaniach są wręcz nieodzowne. Wciąganie na duże wysokości ciężkich przedmiotów nie jest właściwie możliwe w żaden innych sposób.

Więcej

Od czego zależy udźwig żurawia?

Marzec 9, 2021

Żurawie samojezdne są to urządzenia dźwigowe wykorzystywane do prac montażowych i przeładunkowych. Używane są powszechnie przy budowach, remontach i pracach konserwacyjnych w trudno dostępnych miejscach, na przykład na dachach.

Więcej

W jakich sytuacjach należy wypożyczyć dźwig?

Luty 26, 2021

Opcja wypożyczenia dźwigu jest doskonałym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorców? Przede wszystkim dlatego, że może okazać się zdecydowanie tańsza niżeli jego zakup i utrzymanie. Ma to znaczenie szczególnie w sytuacji, gdy nie korzystamy i nie będziemy z niego korzystać zbyt często, a jedynie od czasu do czasu przyda nam się do wykonania niektórych prac na budowie. W związku z tym z pewnością warto to dokładnie przekalkulować, zastanowić się kiedy, w jakich sytuacjach i jak często będziemy korzystać z dźwigu – czyli czy będzie nam on potrzebny na własność, czy wystarczy wypożyczenie.

Więcej
do_gory