wczytywanie

Podstawowe rodzaje podnośników koszowych

Maj 24, 2022

Wszędzie, gdzie wymagana jest praca na wysokościach lub uniesienie robotnika, podanie materiałów i urządzeń, przydają się podnośniki koszowe. Znajdują one zastosowanie w pracach budowlanych, ogrodowych, remontowych i przy sprzątaniu miejskiej przestrzeni. Zakres planowanych czynności może wymagać różnego rodzaju sprzętu. Jakie są podstawowe rodzaje podnośników koszowych?

Do czego służą podnośniki?

Podnośniki są dźwigami, które w tym przypadku wyposażone są w kosz, gwarantujący znajdującej się w nim osobie bezpieczeństwo i komfort pracy na wysokości. Wykonane są z wysokiej jakości części i układów, pozwalają wykonać prace na dachu, zamontować bilbord czy odnowić elewację budynku.

Nie każda firma dysponuje takim pojazdem i nie zawsze go potrzebuje, dlatego warto korzystać z usług firm oferujących wynajem podnośników koszowych. W ten sposób szybko otrzymamy potrzebny sprzęt, bez konieczności inwestycji w jego zakup i w ewentualne naprawy w przyszłości. Jakie podnośniki są najbardziej popularne?

Rodzaje podnośników koszowych

Podnośniki koszowe różnią się między sobą rodzajem napędu, wymiarami, sposobem podnoszenia kosza oraz tym, czy mogą być używane samodzielnie, czy potrzebny jest samochód ciężarowy, na którym podnośnik może stanąć. Podstawowy podział bazuje na tym, jak blisko budynku można postawić podnośnik, aby bez problemu sięgnąć z niego w wymagane miejsce. Dlatego na rynku dostępne są podnośniki przegubowe oraz teleskopowe, które mają większy zasięg ramienia.

Samojezdne mają swój napęd i dają więcej możliwości manewrowaniem pojazdem, uniezależnione są też od dostępności samochodu, czego nie można powiedzieć o podnośnikach montowanych na przyczepie. Podnośniki nożycowe charakteryzuje sposób podnoszenia kosza, który opiera się na wyprostowanych ramionach. Daje to większą stabilność potrzebną przy większych koszach i cięższych podestach. Tam, gdzie nie dostanie się duży podnośnik samochodowy, sprawdzą się te na gąsienicach, które mogą przemieszczać się nawet po nierównej nawierzchni.

Wróć
do_gory